Menü Simge

ÇİFT KATLIKONUT ÖZELLİKLERİ

Çift katlı konutlar 3+1 olarak tasarlanmıştır. Taş duvar temel üzerine, ahşap taşıyıcılarla imal edilen yapının subasman seviyesi doğal taştır. Kot farklarından doğan subasman seviyesindeki alanlar depo amaçlı olarak kullanılabilecektir. Subasman seviyesi üzeri tüm cephe ise ahşap lambri ile kaplıdır. Çatı örtüsü olarak trapez sacın tercih edildiği yapıda su yalıtımı da yapılmıştır. Zemin kattan üst kata ahşap merdivenle çıkılan yapının giriş kapısında çelik kapı, iç kapılarda ise amerikan panel kapı tercih edilmiştir. Ahşap panjurların kullanıldığı pencerelerde pvc doğrama tercih edilmiştir.

Giriş holü; zemini ahşap görünümlü seramik, duvar ve tavan yüzeyi ahşap lambri ile kaplı olan mekanda geniş bir vestiyer de bulunmaktadır. Salon + açık mutfak olarak tasarlanan mekanın zemini ahşap, duvar ve tavan yüzeyi ise ahşap lambri ile kaplıdır. Mutfak dolapları kısmında ise duvar yüzeyinde fayans kullanılmıştır. Televizyon ünitesinin bulunduğu seperatör salon ile mutfağı kısmen ayırarak mekana farklı bir görsellik vermektedir. Mutfak dolapları mdflamdan imal edilmiş, tezgahta ise granit tercih edilmiştir. Krom eviyenin kullanıldığı mutfakta buzdolabı,ankastre ocak,fırın,davlumbaz, bulaşık makinesi tesisatları ve yerleri hazır hale getirilerek modern bir tasarım yapılmıştır.
Tüm odaların zemini ahşap, duvar ve tavan yüzeyleri ise ahşap lambri ile kaplıdır. Gömme dolapların da bulunduğu tüm odalar ikişer kişinin kullanımına uygun büyüklüktedir.
Banyo; zemini seramik, duvar yüzeyi fayans, tavan yüzeyi ise ahşap lambri ile kaplı mekanda duş teknesi, duşkabin, klozet, hilton lavabo ve çamaşır makinesi tesisatı bulunmaktadır.
Wc; zemini seramik, duvar yüzeyi fayans, tavan yüzeyi ise ahşap lambri ile kaplı mekanda klozet ve yarım ayaklı lavabo bulunmaktadır.
Teras; zemini seramik, tavan yüzeyi ise ahşap lambri ile kaplı mekanı ahşap korkuluklar çevirmektedir.